Οι παραλίες της Νότιας Κρήτης έχουν μία ξεχωριστή ομορφιά και σταθερούς επισκέπτες καθ’ όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού. Μία από τις πιο ξεχωριστές παραλίες με ιδιαίτερη ομορφιά και ρομαντισμό, ειδικά τις απογευματινές ώρες που δύει ο ήλιος, είναι η παραλία με τους αμμόλοφους στον Άγιο Παύλο.
Υπάρχει εύκολη οδική πρόσβαση στις κοντινές περιοχές του Αγίου Παύλου και νότια της Τριόπετρας που μπορείτε να παρκάρετε το αυτοκίνητο και να περπατήσετε 5 λεπτά. Δεν υπάρχει λεωφορείο των ΚΤΕΛ να φτάνει ακριβώς στην περιοχή αλλά δεν είναι πολύ μακριά αν πάρετε το ΚΤΕΛ για Αγία Γαλήνη.
travelstyle.gr