Η ώρα της αλήθειας για τα «τρία λιοντάρια»

Στον αγώνα της ημέρας η Αγγλία υποδέχεται την Σενεγάλη. Και εδώ έχουμε φαβορί, όχι τόσο ξεκάθαρο στα μάτια μας όμως. Οι Άγγλοι έχουν ταξιδέψει ως ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση, αλλά οι Σενεγάλη είναι ομάδα που και να σκοράρει μπορεί και να κοντράρει ομάδες θεωρητικά ανώτερες της. Σίγουρα θα είναι μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με αγορές που βρίσκουμε στην ιστοσελίδα της stoiximan cy για νόμιμο online στοίχημα στην Κύπρο.

ΑΓΓΛΙΑ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Μετά το 0-0 με τις Η.Π.Α. ήθελε μια πειστική εμφάνιση, κυρίως για να τονώσει την δική της αυτοπεποίθηση. Η αδύναμη Ουαλία αποδείχτηκε ιδανικός αντίπαλος για αυτό. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι Άγγλοι μπόρεσαν να μετουσιώσουν την ανωτερότητά τους σε γκολ στο δεύτερο και έφτασαν εύκολα στην επικράτηση με 3-0.

Η ομάδα κάθε φορά που φεύγει από το Νησί και αγωνίζεται σε μια μεγάλη διοργάνωση έχει πάνω της το βάρος της κατάκτησης. Συνήθως ανεξαρτήτως των πραγματικών δυνατοτήτων του ρόστερ της. Και αυτό είναι πολλές φορές που δεν της επιτρέπει να προχωρήσει. Η σημερινή αναμέτρηση με έναν αντίπαλο που κυριολεκτικά δεν έχει να χάσει κάτι, θα δείξει πόσο μακριά μπορούν να φτάσουν οι Άγγλοι σε αυτή την διοργάνωση.

Στατιστικά Στοιχήματος: Δεν έχει δεχτεί γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια του ομίλου.

ΣΕΝΕΓΑΛΗ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Αντιμετώπισαν τον Ισημερινό σε αγώνα που θα έκρινε ποια ομάδα θα συνέχιζε μετά τους ομίλους. Και αν και ήθελε μόνο νίκη σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που έπαιζαν για δύο αποτελέσματα, κατάφεραν να πετύχουν τον σκοπό τους. Προηγήθηκαν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και αν και ισοφαρίστηκαν στο 67ο λεπτό, βρήκαν την ψυχική δύναμη να απαντήσουν μέσα σε τρία λεπτά και να είναι αυτοί που ακολούθησαν τους Ολλανδούς.

Και τώρα τι; Ο σκοπός επιτευχθεί για τους Σενεγαλέζους, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν κάθε ευκαιρία που θα τους δοθεί. Ή θα δημιουργήσουν. Ο τρόπος παιχνιδιού και  η άγνοια κινδύνου τους κάνει επικίνδυνους. Ο μέσος της Έβερτον Ιντρισά Γκεγέ είναι τιμωρημένος και δεν θα ενισχύσει τις προσπάθειες των συμπαικτών του.

Στατιστικά Στοιχήματος: Τρία G/G στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις.

ΠΡΟΤΑΣΗ: Όχι ακριβώς το καλύτερο «σταύρωμα» για τους Άγγλους. Είναι μεν το φαβορί για επικράτηση, αλλά σε καμία περίπτωση η απόδοση της νίκης τους δεν είναι για ποντάρισμα. Η Σενεγάλη είναι αυτή που δεν έχει κάτι να αποδείξει και σίγουρα δεν έχει άγχος. Και αυτό είναι ένα στοιχείο που μπορεί να προβληματίσει κάθε φαβορί.